Capoeria zagościła w Gymnazionie :)

W piątek, na grupie zawodniczej, mieliśmy przyjemność i okazję, zetknąć się z brazylijską Capoeirą. Zajęcia poprowadził rodowity Brazylijczyk, który prosił, by nie upubliczniać jego osoby. Szkoda, bo zdjęcia i nagrania z treningu muszą pozostać tylko w moim archiwum.

Dla każdego z nas była to świetna przygoda i dobra porcja ruchu. Sprawność ogólna, to konieczny wymóg w każdym ze sportów, jeśli chce się czerpać profity dużo szersze, niż te, które są dostępne na etapie początkującym. Capoeira pomaga zdobyć dużą sprawność, elastyczność, koordynację, zwinność… To również sport walki, a nie tylko taniec, jak większość myśli.

Mistrz pokazał nam czym jest Capoeira, a także opowiedział o jej różnych odmianach. Poznawaliśmy zarówno jej aspekty bojowe, jak i elementy typowo gimnastyczne.

Niemal każdy wybitny sportowiec, swoją sprawność ogólną ma na wysokim poziomie. To ta sprawność odpowiada często za to, gdzie znajduje się sufit, który jest ograniczeniem naszych dalszych postępów. Im wyższa sprawność, koordynacja, tym postępy będą szybsze i droga przebyta w nauce będzie dalsza.

Trening z Mistrzem Capoeriy doskonale pokazał, że poza swoim stylem, większość z nas jest sztywna jak mucha w zamrażarce.
Ja mam ochotę na więcej.

Cieszę się jednak, że każdy z Was potraktował ten trening poważnie, ale również, jako świetną zabawę. Dla mnie, było to jak powrót do kraju dziecięcej beztroski i zabawy. I to nie tylko dlatego, że trening był arcyciekawy, ale również dlatego, że to ja mogłem być uczniem i bawić się nauką.

Mam wielką nadzieję, że w przyszłości, będziemy mogli ponownie zaprosić naszego gościa i wymienić się wzajemnie doświadczeniem.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *