Liga boksu tajskiego 16.06.2013

I po zawodach. Późnym wieczorem wróciliśmy z Ligi w Krakowie. Wystartowali: Paweł Bartosiński (senior 63,5 kg), Sebastian Złocki (senior -81 kg) i Dorian Czechowicz (junior, -67 kg)

Na pierwszy ogień wyszedł Paweł, który był dla mnie faworytem, i jest jednym z najlepiej ułożonych technicznie zawodników. Spalił się jednak i walkę swoją przegrał. Przygotowywaliśmy się do gali na koniec miesiąca, ale z uwagi na jej odwołanie, pojechaliśmy na Ligę.

Druga walka: Sebastian. Sebastian wbił dość dużo kolan. W trzeciej rundzie wbił gwóźdź kolanem do trumny przeciwnika i wygrał walkę przed czasem po latającym klanie. Przeciwnik Sebastiana był bardziej doświadczony, a dla Seby była to dopiero 2-ga walka, w tym kolejna wygrana w przeciągu miesiąca.

Na samym końcu nasz Junior, Dorian. Miałem obawy, jak Dorian poradzi sobie ze stresem pierwszej swojej walki. Szczególnie, że przeciwnik miał już swoje starty, a w tym zdobyte v-mistrzostwo Polski MuayThai 2013 w seniorach. Egzamin zdany bezbłędnie. Duma, to może nie jest odpowiednie słowo, ale ogromny szacunek, za zaciętą walkę i do samego końca. Dorian przegrał swój debiut, ale być może uczciwszy byłby remis.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *