Jak wybrać rękawice bokserskie?

Przy doborze rękawic należy pamiętać, że rękawica nie będzie miała kontaktu tylko z workiem, czy tarczą, ale również z wypielęgnowanymi twarzami kolegów i koleżanek na sali. Wypychanie onucy słomą celem zamortyzowania uderzenia, nadaje się co najwyżej do podpisania kontraktu z prywatną kliniką na dostawę klientów z urazami szczęki, czaszki i zębów.

Rękawice spawalnicze marki Domyos przeznaczone są do obdzierania ludzkiej egzystencji z wszelkiej godności. Chłostanie twarzy czymś takim jest publicznym policzkowaniem i piętnowaniem. Jeśli czegoś należałoby nie polecać, to tego rodzaju rękawic spawalniczych do bezpardonowego chłostania twarzy swoich nieprzyjaciół. Nie, oprócz zastosowania jako rękawice na zimę i na sanki, do przygody ze sportami walki lepiej ich nie kupować.

 

Dość popularną firmą jest Everlast, która od około 10 lat leci na łeb na szyję. Doświadczenie mówi, jakiż to bardzo krótki żywot sprzętu tej marki. Jeśli coś się zmieniło, można zaryzykować.

Nie do końca jest tak, że na początku przygody nie warto inwestować w porządne rękawice. Niestety żyjemy w takich warunkach, że zakupienie porządnych rękawic markowych jest wyczynem nie lada. Jeśli jednak można na nie odłożyć – warto. Jeśli już kupować, to chociaż sprzęt ze średniej półki.

rękawice bokserskie jak wybrać sztuki walki muay thai katowice

 

Jeśli ktoś chce pochodzić kilka miesięcy, a może sam nie wie, co z tego wyjdzie, to niekoniecznie trzeba kupować rękawice bokserskie z wysokiej półki. Ale jeśli jednak ktoś chce potrenować dłużej, to warto pomyśleć o tym, by odłożyć sobie, zaoszczędzić pieniądze na lepszy sprzęt. Będzie z niego dużo pożytku i satysfakcja gwarantowana 🙂

Ok, ale konkretnie, jak wybrać rękawice? Czym należy się kierować?

  • wagą

Waga rękawic określana jest w uncjach (oz). 10 oz stosuje się głównie do walk w ringu. Raczej nie nadają się do treningu, chyba że stosujemy je na worek, czy tarcze. Zazwyczaj im większa masa trenującego, to i ciężar rękawicy powinien być większy, by nie traktować głowy partnera jak gruszki bokserskiej wypchanej trocinami lub moździerza do ubijania masła. Ja używam do sparingów 16 oz by mocniej móc grzmotnąć, ale pełen komfort dałaby rękawica 18 oz. 12 oz możemy uznać za najmniejszy ciężar rękawicy do warunków treningowych i dla najmniejszego pułapu wagowego zawodnika. 14 i 16 oz dla cięższych adeptów, by można w miarę bezpiecznie sparować. Można uznać, że 12 i 14 oz będą najbardziej powszechnymi wagami rękawicy, na jakie należy skupić swoja uwagę.

  • ceną

Jeśli to nie jest promocja, to rękawice do 100 zł trudno polecić z czystym sumieniem. Równie dobrze można kupić na odpuście celem zabawy na lokalnym festynie.

Czasem jest też tak, że cena kompletnie nie sugeruje jakości, gdyż płacimy tylko za firmę. Bywa, że znani producenci produkuje rękawice, ale niekoniecznie jest to dobry wybór. Zatem cena nie zawsze prawdę nam powie, nawet jeśli jest wysoka.

Jeśli już jednak upatrzymy coś konkretnego, to warto prześledzić ceny w różnych sklepach. Możemy czasem coś przyoszczędzić.

Zwykle, po założeniu takiej niepolecanej rękawicy, ma się wrażenie, że uderza się kośćmi w czoło partnera, a w trakcie ciosu partner może spokojnie wydmuchiwać nos jak do chusteczki. A ponieważ rękawica taka kompletnie nie jest wyprofilowana, to tłumi wszelką pracę na przyrządach i raczej szkodzi, niż pomaga.

  • modelem

Dlatego najlepiej przymierzyć. To jest bardzo ważne! Niezależnie jakiej firmy rękawice się wybiera. Nie ma sensu zamawiać on line czegoś, czego na ręku nie mieliśmy. Wyjątkiem są ewentualnie sklepy, które nie robią problemu z wymianą. Rękawica musi dobrze leżeć. Niektóre modele tej samej firmy lepiej dopasowują się do dłoni z dłuższymi palcami, inny model do dłoni z krótszymi, jeden ma grubszą dłoń, inny chudszą. Jednemu będzie leżała lepiej ta rękawica, a innemu inna. Nie ma wyjścia, trzeba wziąć i przymierzyć kilka modeli. Jeśli chce się wydać zarobione pieniądze, to lepiej nie wyrzucać ich w błoto.

Jeśli ktoś kupuje swoje pierwsze rękawice i nie ma doświadczenia czym się kierować, jakie powinno być odczucie, na co zwrócić uwagę, to może poczuć się zagubiony. Jeśli jednak przymierzy kilka rękawic, to z całą pewnością jedna okaże się zbyt ciasna, w innej – pięść trudno będzie domknąć. Warto przymierzyć kilka modeli różnych marek.

  • materiałem

Mamy różne rodzaje materiałów. Nie zawsze skóra naturalna musi być najlepszym wyborem. Nawet jeśli chodzi o trwałość. Jak już zostało wspomniane, słoma owinięta dermą odpada w przedbiegach, chyba, że chcielibyśmy nimi karmić konia na polu.

  • krajem pochodzenia

W Pakistanie obecnie produkuje swoje towary wiele firm. W tym polskie. Niestety też tajskie marki, które polecamy. Czyli podróbki na rynku też są. trzeba uważać na źródło z którego się kupuje, by nie zapłacić za tandetę.

  • marką

Jest wiele dobrych produktów na rynku. Trudno jednak polecać coś, czego się nie używa. Dlatego polecamy to, co jest nam najbliższe w codziennej pracy. Wiodącymi liderami, ale też niestety jeśli chodzi o ceny, są tajskie marki jak Twins, King, Top King, Fairtex. Ostatnio też testowaliśmy firmę Sphinx, którą można uznać za średni segment, choć chyba ochraniacze na golenie ma lepsze od rękawic.